1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Приємно знати, що на...

Приємно знати, що на тебе чекають.

Будь-де. Рідні вдома, дворова футбольна команда, колектив на роботі. Ще приємніше повертатися туди, де ти дійсно потрібен. Братися за звичні справи, приходити зранку в офіс чи майстерню.

😔 Але повномасштабна війна зруйнувала плани багатьох.

Що робити людям, які стали на захист країни та отримали тяжкі поранення? Чи всі зможуть залишитися у професії?

Насправді дуже багато залежить саме від компанії та її бажання проявити гнучкість стосовно своїх працівників.

Усі ми хоч раз їздили потягом або зустрічали близьких на вокзалі. А ви знаєте, скільки людей працюють на Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia? 240 тисяч. І це понад 2 000 професій, які взагалі існують тільки тут – більше ніде на ринку праці їх немає.

Підвищений рівень небезпеки, шкідливі умови, вимоги фізичної сили та міцного здоров’я. Що ж, навіть у мирний час знайти роботу для людини з інвалідністю на залізниці було досить складно.

💬 «10 тисяч наших працівників зараз служать. Вже близько тисячі мають серйозні поранення. З них 20-30% потенційно отримають інвалідність. І ми задалися питанням: що буде робити умовний Петро, коли повернеться до свого маленького населеного пункту, де єдиним роботодавцем є залізниця, і не зможе працювати на старому місці? Ми почали створювати свою мережу підтримки. Це невелика група людей, яка супроводжує кожен індивідуальний випадок від початку і до кінця», – ділиться досвідом Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця», учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».

Як це відбувається?

🔺контакт із працівником, який отримав поранення

🔺 з’ясування набутих обмежень для професії

❓ чи хоче працівник взагалі повернутися на роботу

❓ чи готовий до нової посади та, у разі необхідності, переїзду

❗ перенавчання та соціалізація в колективі

«У нас був випадок: молодий хлопець отримав тяжке поранення. Він переніс ампутацію та не зможе далі бути провідником. Йому запропонували можливість роботи в кол-центрі з дому. Не можна за один день всю залізницю змінити, але ми кожного разу шукаємо окремий підхід – яким чином надати людині можливість працювати. Хоча це й дуже непросто», – зазначила Ольга Безпалько.

Напрям дій:

🔺шлях від випадку до випадку

🔺виділення конкретної проблеми

🔺варіанти її вирішення

🔺як оперативно може бути реалізовано

🔺набуття досвіду на майбутнє

Дискусія про безбар’єрність пройшла у межах лекторію цьогорічного Кураж, який підтримав комунікаційну кампанію Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська, та разом з ГО Безбар’єрність залучив профільних спікерів до обговорення теми безбар’єрності та створення рівних можливостей.

#тияк

#mentalhealth#психічнездоровя

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree