1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Біля найближчої аптеки пандус...

Біля найближчої аптеки пандус чи підйомник?

Якщо і одне, й друге – чудово. Майбутня мама, якій важко даються сходи, або людина на кріслі колісному зможуть обрати зручний для себе варіант.

Тільки підйомник? Тоді, на жаль, немає чим хизуватися. Адже навіть ідеальний та надсучасний – він все одно тільки вимушене рішення, коли немає можливості зробити вхід в один рівень з землею або облаштувати пандус.

Підйомники призначені для використання у місцях з обмеженим простором і висотою ґанку у понад 1 метр. Платформа має бути зручною і зрозумілою у користуванні, а її мінімальний допустимий розмір – 0,9 х 1,2 м.

Елементи керування повинні активуватися легко, без докладання надмірних зусиль. А кнопки та важелі мають містити тактильну інформацію, щоб забезпечити комфорт людям з порушеннями зору.

📕 Детально про облаштування підйомників та створення доступних просторів загалом розповідає Альбом безбар‘єрних рішень 📲https://bit.ly/4aDVQoY Цей спеціальний посібник розроблений у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська.

У альбомі також урахований світовий досвід. Наприклад, у Торонто в багатоповерхівках і будівлях, де приймають людей старшого віку, хоча б одна платформа обов’язково має розмір не менше ніж 1,8 х 2,3 м – щоб простір вмістив ноші та супровідників.

Для України ці рекомендації особливо актуальні через реалії воєнного часу, адже підйомники можуть використовуватися й для транспортування постраждалих чи евакуації людей, що належать до маломобільних груп населення.

Але якщо є вибір – встановити електричний підйомник чи пандус – перевагу варто надавати саме пандусам, адже можливість користуватися ними не залежить від постачання електроенергії.

⚡ У воєнний час для електричних платформ на випадок раптового знеструмлення мають бути передбачені альтернативні джерела живлення. Інакше людина, яка без сторонньої підтримки не здатна скористатися сходами, може залишитися заблокованою у приміщенні чи не мати можливості самостійно спуститися в укриття, облаштоване підйомником.

ℹ️ Проєкт реалізовано Безбар’єрність спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини (@Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw) та Швейцарії (Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні).

Розробник Альбому – урбан-бюро Big City Lab.

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree