Переваги та можливості е-демократії
Сучасний світ неможливо уявити без використання новітніх технологій, оскільки сьогодні користуватись ними щоденно стало необхідністю.
Електронна демократія (е-демократія) — це форма суспільних відносин, у якій громадяни та організації за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій беруть участь у державотворенні, управлінні та місцевому самоврядуванні.
Переваги е-демократії:
✔Прозорість: Електронні системи зменшують ризики корупції та забезпечують доступ до публічної інформації.
✔Доступність: Участь у процесах можлива з будь-якого місця за умови доступу до інтернету.
✔Активізація громадян: Цифрові платформи спрощують участь у прийнятті рішень, залучаючи більше людей.
Платформа електронної демократії Е-DЕМ – портал, який дозволяє впроваджувати в громаді інструменти електронної демократії, підвищити рівень відкритості та прозорості органу місцевого самоврядування.
Базовими інструментами електронної демократії є:
🔷 Е -петиції (електронні петиції) – дозволяють громадянам прямо звертатися до органу місцевого самоврядування з ініціативами, що їх хвилюють.
Основними перевагами е-петицій є: доступність та зручність, прозорість, можливість впливу на владу, підтримка суспільних ініціатив, стимулювання діалогу між владою і громадянами.
🔷Е-консультації (електронні консультації).
Платформи електронних консультацій використовуються для обговорення важливих питань із громадянами. Їх основні переваги – це прямий зв’язок між владою та громадськістю, а також врахування думки громадян під час прийняття рішень.
Це інструмент для опитування громадян, обговорення варіантів рішень на важливі питання життя громади. Кожен житель може озвучити свої пропозиції.
🔷Е-звернення (електронне звернення) – це форма офіційного звернення громадян до органу місцевого самоврядування або інших суб’єктів публічного управління в електронному вигляді. Основними перевагами е-звернень є: простота, швидкість, прозорість, захист прав громадян.
Війна вплинула на окремі процеси демократизації суспільного життя, однак навіть у надскладних умовах важливо не зупиняти розвиток сфери цифрової демократії та продовжувати запроваджувати інструменти електронної демократії для забезпечення більш ефективного і демократичного ухвалення рішень.