Перше засідання Ради безбар’єрності у 2025 році відкрило новий період реалізації Плану заходів з реалізації національної стратегії безбар’єрності на 2025-2026 роки
Лише в грудні ми підбивали підсумки періоду, що минув, а тепер прийшов час намічати нові цілі та пріоритети.
Міністерства не лише продовжують реалізацію флагманських проєктів, що були розпочаті кілька років тому, а й розробляють нові.
Тепер у Міністерство соціальної політики України в роботі не лише “Раннє втручання” та “Вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації”, а й “Підтримане проживання” — проєкт, спрямований на створення системи закладів підтриманого проживання для людей з інвалідністю, людей старшого віку та тих, кому важко піклуватися про себе самостійно.
Тепер у Міністерство освіти і науки України не лише “Доступна освіта для всіх”, а й “Точка дотику” — проєкт, де люди, які втратили зір в дорослому віці, можуть опанувати навички, потрібні для незалежного та самостійного життя.
Тепер у МВС України не лише “Автошколи для людей з інвалідністю”, а й “Доступність екстрених служб та сервісних послуг для різних верств населення”.
“Рух без бар’єрів”, “Формула гідного повернення до цивільного життя”, “Пакунок пораненого”, “Культура без бар’єрів”, “Публічне управління без бар’єрів” — всього 14 нових флагманських проєктів було презентовано сьогодні.
Всі вони відповідають оновленій Національній стратегії безбар’єрності та пріоритетним задачам, які зараз стоять перед нами.
“На жаль, війна створила умови, коли будь-який бар’єр, і його наслідки відчувається набагато гостріше. Сьогодні 40 % українців та українок кажуть в опитуваннях, що вони готові долучатися до створення доступних просторів та послуг. Люди мотивовані та готові діяти, а ми не маємо права це ігнорувати”, — зазначила перша леді України Олена Зеленська, яка відкрила це засідання.
“У різні часи були різні ознаки високої цивілізованості – від водогонів Давнього Риму до цифрових рішень останніх десятиліть. На моє переконання, сьогодні маркером високого розвитку є саме безбар’єрність: чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх”, — додає вона.
Лише вчора Уряд затвердив План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ — результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів, партнерів з розвитку та громадських організацій. І я хочу щиро подякувати першій леді України Олені Зеленській, за постійну увагу до питань безбарʼєрності і всім, хто долучений до цієї роботи. Всім, хто планує роботу, проводить аналіз та створює стратегії. Всім, хто надихає інших. Всім, хто працює над реалізацією проєктів. Всім, хто своїми щоденними діями наближає безбар’єрне майбутнє України.
#Безбарєрність#barrierfree#bezbariernist






