Як безбар’єрна комунікація формує сприйняття світу, як вона може допомогти подолати перепони та створити доступне середовище для всіх.
Про це говорила під час робочої зустрічі «Ти як?»: інсайти та вивчені уроки» Світлана Гнатюк Svitlana Hnatiuk, експертка з безбар’єрності громадської організації Безбар’єрність. Захід було приурочено впровадженню Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська – на рівні громад.
«Безбар’єрність – це місток до побудови якісних послуг з ментального здоров’я. Ми не обмежуємося лише фізичною доступністю – ми створюємо середовище, де кожна людина знає, що її чують та визнають. Усі ми різні, та усі ми – рівні, і розуміння цього починається з мови. Вона стає фундаментом для сервісів, які підтримують стійкість, особливо в умовах стресу чи кризових станах. І саме мова часто може бути як першим бар’єром, так і першим кроком до довіри. Аби не помилитися: усі правила коректної комунікації зібрані у «Довіднику безбар’єрності» (https://bf.in.ua), посібнику з толерантного спілкування. Він підкаже, як формувати культуру взаємодії без упереджень, із чутливістю до різних життєвих обставин», – зазначила Світлана Гнатюк.
Повний виступ експертки дивіться у відео
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська – здійснює Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я World Health Organization (WHO).