Держпродспоживслужба інформує про Єдиний державний реєстр тварин
Серед пріоритетних завдань Держпродспоживслужби є забезпечення епізоотичного благополуччя, безпечності харчових продуктів для населення та розширення міжнародних ринків збуту. Дієвим механізмом простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження в Україні є сучасна система ідентифікації тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин.
Єдиний державний реєстр тварин – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:
- • розведення та утримання тварин:
- • забою та утилізації тварин:
- • продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.
Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» від 04.06.2009 № I415-VI проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварини, які утримуються у господарствах власників. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.
Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ. ДРХ) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.
Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізувати молоко та м’ясо тварини (ВРХ, свиней, коней, овець), ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх
етапах обіг}’ – від її виробництва до реалізації. Проводиться вона в лікарнях ветеринарної медицини за місцем утримання тварини.
За порушення вимог законодавства (стаття 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин») про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.