Ілона Боднар завжди хотіла навчитися керувати автівкою, щоб частіше подорожувати та бути більш мобільною.
Але перший упевнений крок на шляху до отримання омріяного посвідчення зробила цьогоріч у вересні: саме тоді у Львові в адаптованій водійській школі розпочала навчання група людей із порушеннями слуху та мовлення.
Освітній курс проходить у Львівському державному університеті внутрішніх справ у межах проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю». За понад рік існування проєкту в Україні було відкрито таких шкіл на базі закладів вищої освіти МВС – також пройти навчання можна у Києві, Одесі, Кропивницькому, Кривому Розі, Кам’янці-Подільському. А у Дніпрі, окрім керування легковиком, пропонують навчитися їздити на вантажівці – і здобути категорію С1
Загалом за цей час більше 100 випускників автошкіл з різними формами інвалідності успішно склали практичні іспити та отримали посвідчення водія. Утім, у Львові послуга вперше адаптована для людей із порушеннями слуху та мовлення Опанувати теорію їм допомогли досвідчені викладачі автошколи, які проводили заняття із залученням перекладача жестової мови. Перші 4 учасники групи вже випробували свої знання під час складання теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС.
«Перед іспитом хвилювалась, питання попалися складні. Але мені вдалося відповісти правильно на усі 20», – поділилась враженнями Ілона Боднар.
Після успішного складання іспиту з теорії майбутніх водіїв очікує наступний етап – курс практичної підготовки. Ці заняття також відбуватимуться із залученням перекладача жестової мови, аби учні могли краще опанувати навички керування. А ще перед стартом загального проєкту усі інструктори адаптованих автошкіл пройшли навчання навичкам безбар’єрної взаємодії.
Обрати найближчу із семи адаптованих автошкіл можна на сайті МВС https://driveability.mvs.gov.ua
Проєкт «Автошколи для людей з інвалідністю» реалізується МВС України у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».