Повідомлення про корупцію

ПІБВідповідальнаРозпорядок роботи
Наталія Сергіївна ПлохотнюкУповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупціїпонеділок -четвер:
08:00-17:00
п’ятниця:
08:00-15:45
обідня перерва:
12:00-12:45

Контакти, за якими можливо повідомити про корупційне правопорушення:

– електронною поштою на адресу:  rda@rozdilna.odessa.gov.ua                                   

– телефоном: приймальня (04862) 3-13-78

– листом за адресою для листування: 67400, Одеська область, м. Роздільна, вул.Незалежності, 9

Для здійснення повідомлення про корупцію необхідно:

1) звернутись до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Роздільнянської районної державної адміністрації

2) звернутись до Сектору запобігання та виявлення корупції Одеської ОДА, зразок форми звернення та контактна інформація – за посиланням.

3) звернутись до Національного агентства з питань запобігання корупції – повідомити про корупційне правопорушення за номером НАЗК (044) 200 06 94 чи залишити повідомленняна сайті.

4) повідомити про порушення в Національне антикорупційне бюро України – направити листа  до бюро; безкоштовна гаряча лінія НАБУ з питань корупції діє за номером 0-800-213-200.

5) зателефонувати на гарячу лінію Офіса Генерального Прокурора .

6) гаряча лінія СБУ діє за номером 0 800 501 482, куди можна повідомити про порушення, пов’язані з сепаратизмом, тероризмом чи про факт корупції до Служби Безпеки України, або надіслати повідомлення на callcenter@ssu.gov.ua.

7) звернутись до МВС України за номером (097) 223 20 33

Шановні громадяни!

Відповідно до статті 21. Закону України «Про запобігання корупції»  громадяни мають право

1) повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, Національному агентству, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості;

2) запитувати та одержувати від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в порядку, передбаченому Законом України “Про доступ до публічної інформації”, інформацію про діяльність щодо запобігання корупції;

3) проводити, замовляти проведення громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів та проектів нормативно-правових актів, подавати за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів, отримувати від відповідних органів інформацію про врахування поданих пропозицій;

4) брати участь у парламентських слуханнях та інших заходах з питань запобігання корупції;

5) вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання корупції;

6) проводити, замовляти проведення досліджень, у тому числі наукових, соціологічних тощо, з питань запобігання корупції;

7) проводити заходи щодо інформування населення з питань запобігання корупції;

8) здійснювати громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання корупції з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать законодавству;

9) здійснювати інші не заборонені законом заходи щодо запобігання корупції.

Громадському об’єднанню, фізичній, юридичній особі не може бути відмовлено в наданні доступу до інформації стосовно компетенції суб’єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання корупції, а також стосовно основних напрямів їх діяльності. Така інформація надається в порядку, встановленому законом.

Роздільнянська районна державна адміністрація забезпечує умови для повідомлень її працівниками про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку.

Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).

Вимоги до анонімних повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та порядок їх розгляду визначаються Закону України «Про запобігання корупції».

Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.