1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Історія родини опікуна, Грибенюк...

Історія родини опікуна, Грибенюк Олени Олексіївни

В Роздільнянському районі є багато сімей, які заслуговують на глибоку пошану та гідні того, щоб про них знали, на них рівнялись, про них говорили. Сьогодні хочеться розповісти про одну з таких сімей.

На території Лиманської селищної ради проживає родина Грибенюк Олени Олексіївни та Шликова Ігоря Миколайовича.

Історія родини почалась у 2011році. Відбулось так, що Олена Олексіївна та Ігор Миколайович внаслідок страшної хвороби втратили рідну доньку. Родина дуже сумувала за дочкою і чоловік у той час запропонував дружині подарувати родину та величезну кількість нерозтраченої любові дитині, позбавленої батьківської любові та піклування.

Зібравши всі необхідні документи, Олена Олексіївна пройшла курси підготовки опікунів/піклувальників в Одеському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, отримала рекомендацію.

 В 2011 році в родині з’явився Максим, якому на той час було 1.5 роки. Через деякий час виявилось, що у Максима є старший братик Сергій. Родина забрала під опіку і Сергія, якому на той час було 7 років.

Час йшов, діти підростали, батьківської любові ще було настільки багато, що Олена Олексіївна разом із чоловіком почала думати про те, щоб взяти під опіку ще дитину. Родина дуже мріяла про дівчинку. Так в 2013 році в родині з’явилась Лідочка 3 рочків та її молодший братик Василь.

Враховуючи досвід Олени Олексіївни у вихованні дітей, а також специфіку її роботи (Олена Олексіївна працює в Одеському обласному психо-неврологічному диспансері (ООПНД), у 2020 році служба у справах дітей запропонувала Олені Олексіївні прийняти в свою родину ще одного хлопчину. Хлопчик був з непростою долею, потрапив до притулку з жахливих умов, з інвалідністю, із затримкою розвитку, агресивною поведінкою. Олена Олексіївна вирішила, що батьківської любові, терпіння та знань вистачить. Так у родині з’явився восьмирічний Стас, позбавлений батьківського піклування. Крок був непростий, але на даний час, дитина дуже змінилась. Зі Стасиком потрібно працювати довго та терпляче, це складна дитинка з непростою долею, але родина справляється з вихованням завдяки любові, терпінню, підтримці, батьківському теплу та бажанню виростити насамперед щасливу людину. Стас навчається індивідуально, навчається із задоволенням, гарно співає, займається футболом, дзюдо.

Олена Олексіївна та Ігор Миколайович остаточно зрозуміли, що їх шлях – присвятити себе вихованню дітей.

Навіть сьогодні, в страшний час,  коли наша країна знаходиться в стані війни, їх нічого не злякало і не зупинило бажання охопити батьківським теплом ще дітей, позбавлених люблячої родини.

В минулому році Олена Олексіївна та Ігор Миколайович дізнались про п’ять дітей, позбавлених батьківського піклування. Наймолодший трирічний Михайлик перебував в будинку дитини на території України, а його четверо братів та сестер перебували в притулку для дітей та були вивезені в евакуацію за кордон .

Олена Олексіївна та Ігор Миколайович розпочали збирати необхідні документи для влаштування дітей. Михайлика влаштували під опіку Олени Олексіївни в 2022 році. І цілий рік чекали повернення з-за кордону (евакуації) старших братиків та сестер хлопчика, Аріни, Олега, Дмитра та Діани. Батьки постійно організовували онлайн-спілкування Михайлика з братами та сестрами, та самі поступово знайомились з дітьми і налагоджували стосунки. В травні 2023 року дітей було влаштовано під опіку Олени Олексіївни та, як тільки з’явилась змога, дітей повернули з-за кордону в родину, яка дуже чекала на їх повернення.

В родині завжди панує порозуміння, взаємодопомога, дружність, стосунки в родині теплі, тісні, доброзичливі, довірливі. Не всі діти в родині мають гарне здоров’я, але батьківська любов та наполегливість творить дива. Олена Олексіївна дуже відповідально ставиться до виконання батьківських обов’язків, разом з чоловіком створили справжню сімейну атмосферу, де кожна дитина відчуває себе улюбленою та особливою. Велику увагу батьки приділяють вихованню, здоровому способу життя, на особливому контролі навчання дітей, їх участь у різноманітних гуртках. Всі діти в родині відвідують школу мистецтв, Стас займається вокалом. Ліда закінчила курси манікюру, педікюру, перукаря, всі хлопці захоплюються футболом та дзюдо, дівчата також займаються дзюдо.

Олена Олексіївна залучає дітей до домашньої праці, поступово та ненав’язливо готує дітей до дорослого життя.

На даний час найдоросліший Сергій  вже досяг повноліття, закінчив військовий ліцей. Також Сергій навчався у ліцеї, де здобув професію автомеханіка та зварювальника. Сьогодні хлопець навчається за контрактом у Одеській  академії  будівництва на II курсі. Його майбутня професія –  інженер по будівництву доріг та аеродромів.

У цьому році Ліда вступила до Подільського медичного коледжу, здобуває професію медичної сестри.

На сьогоднішній день у родини Олени Олексіївни та Ігоря Миколайовича виховується під опікою та піклуванням 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі діти, потрапляючи до їхньої родини, отримали те, чого були позбавлені, а саме, батьківської любові, тепла,  порозуміння, уваги, підтримки, та головне – сім’ю, якій вони потрібні.

У такий тяжкий час родина не губить надії на краще майбутнє, вірить у нашу перемогу та мріє дати цим дітям все те, чого вони потребують.