1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. «Безбар’єрність – це…

«Безбар’єрність – це…

…коли чоловік у декреті, дружина на роботі. І навпаки».

Ця ілюстрація із циклу «Безбар’єрність – це», який спеціально для «Довідника безбар’єрності» (https://bf.in.ua) створила Ольга Дегтярьова, мало-помалу входить у нашу реальність ⬇️

👉🏼Рівно два роки тому чоловіки та жінки отримали рівні права на декретну відпустку, відповідний закон підписав Президент України.

Відтоді батько має рівноцінне з матір’ю право на відпустку для догляду за дитиною до 3 років, а також може піти у одноразову додаткову оплачувану відпустку терміном до 2 тижнів одразу після народження малюка.

📍 Станом на сьогодні у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41854), який дозволятиме майбутнім мамам самостійно визначати, як розподілити гарантовану законодавством відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами. Що це дає для жінки?

Свободу вибору, до якого моменту вона може працювати 💼

Зараз із сумарних 126 днів оплачуваної відпустки 70 днів жінці надається до пологів, 56 – після (якщо двоє і більше дітей або мали місце ускладнення при пологах – то 70 днів).

Законопроєктом пропонується, що жінка може використати 70 «допологових» днів відпустки так, як зручно їй (якщо для цього немає медичних протипоказань). Наприклад, взяти з них лише 20 днів до пологів, а решта 50 – зберігатимуться за нею та можуть бути використані після пологів (починаючи з дня пологів). І тоді після пологів можна буде використати 50+56 = 106 днів оплачуваної відпустки.

У будь-якому разі загальна тривалість такої відпустки не може перевищувати 126 календарних днів (140 календарних, якщо народилося двоє і більше дітей або мали місце ускладнення при пологах).

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree